• 7/24 Hizmet Kalitesiyle
  • Hızlı Ulaşım : +905354014999

Döşemelik Kumaş Seçimi

Döşemelik Kumaş Seçimi
Çayyolu Koltuk Döşeme

Döşemelik Kumaş Seçimi

Döşemelik Kumaş Seçimi, %100 viskon ya da pamuk ürünlerin,suya karşı çekme eğilimi çok fazla olduğundan kesinlikle kuru temizleme yapılması önerilir. İçeriğinde ya da yüzeyinde yoğunlukla viskon elyafı bulunan kumaşlar silindiğinde,uzun süre ıslak bırakılmamalıdır. Viskon ıslakken, mukavemeti düştüğünden, bu özelliğe uygun hassasiyet gösterilmeli ve ıslatmadan, nemli bir bezle silinmelidir.

Döşemelik kumaşlar genelde yıkanmaz,ancak uygun şartlarda silinebilir veya kuru temizleme yapılabilir.Özellikle şönilli kumaşlarda, fantezi görüntünün kaybolmaması için kuru temizleme tavsiye edilir.Diğer temizlik işlemleri kumaşta deformasyona yol açabilir.

Viskon ve pamuk elyaflar,yüksek kalitede boyanmalarına rağmen ışığa karşı renk dayanıklılıkları,doğal elyaf olmaları sebebiyle,yapay elyaflara oranla daha düşüktür. Bu sebeple direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Viskon ve pamuğun yüzeyde yoğun olduğu kumaşlarda zamanla boncuklanma olabilir. Bu sebeple bu tip kumaşlarla kaplı mobilyalarınızın üzerine çeşitli amaçlarla örtmeniz tavsiye edilmez.. Çünkü üzerine örteceğiniz örtüler boncuklanmayı hızlandırır.

Saten dokulu kumaşlarda,su leke yaptığından,ıslak ve lokal temizlik yapılmamalıdır.Eğer silinmesi gerekiyorsa,nemli,su tutmayan bir bezle,dairesel hareketlerle yayarak ya da tamamının silinmesi önerilir.

Döşemeliklerinizin tamamını silmeden önce önlem alarak,görünmeyen bir bölgesinde deneme yapınız. Lekelere anında müdahale ediniz.Sünger ve fırça kullanmayınız. Lekeleri dağıtmamanız tavsiye edilmektedir. Döşemeliklerinizi direkt güneş ışığından koruyunuz.

BLOG

Döşemelik Kumaş Seçimi - mobilya döşeme değiştirme - -