ALKANTRA Yüzde 60 polyester ipliğin yüzde 40 poliüretan iplik ile karıştırılmasından elde edilen alkantra dayanıklı bir kumaş türü.Perde,duvar kaplamaları,örtü,kanepe ve koltuklarda kullanılıyor.

İŞLEMELİ - Genellikle koton ve ipek ipliklerle dokunan işlemelerle süslü kumaş.perde ve örtüler için kullanılıyor.

KAŞMİR -  Aslen keçi ve kaz tüyünden üretiliyor.Özellikle çin,Tibet ve mongolya’dakilerden.Sıcak ve yün dokulu kaşmir; perde,battaniye ve yastıklarda kullanılıyor.

EMPRİME - Özellikle duvar kaplaması,perde,kanepe ve masa örtülerinde kullanılan emprime,resimlendirilen hafif koton bir kumaş çeşidi.

DAMASKO - Yüzyıllarla ifade edilen süredir Avrupa’da üretilen damask,ağır,genellikle iki taraflı dokunan,mat saten dokuma kombinasyonu ile desenlenen kumaş çeşidi.Duvar kaplamalrı,perde,koltuk ve yastıklarda kullanılıyor.

JAKAR - Adını, 1801’de yaratıcısı Joseph-Marine jacquard’dan alan kumaş,koltuk,kanepe,duvar kaplamaları ve perdelerde kullanılıyor.

YAPAY DERİ 

Sıvı PVC’nin gözenekli ince dokulara dönüştürülmesiyle üretiliyor. Soğuduktan sonra sıcak etkili emprime makinesi ile istenilen deri çeşidi dokusu kumaşa kazandırılıyor.

YAPAY KÜRK

Tüylerin bir araya getirilmesi ile elde edilen doku. Farklı renklerdeki tüylerin bir arada kullanılması ile ayı tilki veya vizon görünümü elde ediliyor. Koltuk örtü yatak örtüsü ve yastıklar için ideal bir kullanıma sahip.

YÜNLÜ

Koyun yapağının işlenmesiyle elde ediliyor. Yün dokunurken pek çok farklı görünüm kazanıyor. Sandalye perde duvar kaplaması ve yastıklarda geniş bir kullanım alanına sahip.

İRAN İPEĞİ

İran’dan gelen ipek kumaş en görkemli döşemelikler arasında yer alıyor. Hiçbir zaman tek renk olarak kullanılmayan kumaş çoğu zaman işlemeli olarak üretiliyor.

KETEN

Tarih öncesinden beri kullanılan bu kumaş türü koton ile kolayca karıştırılabilir. Ev tekstili perde kılıf ve yastıklarda kullanım alanı buluyor.

MOHER:

En iyi yapağı anlamına geliyor. Bu çok ince ve parlak hayvan lifi genellikle keçi yünü angoradan Yılda iki kez elde ediliyor. Perde ve sandalyelerde kullanılıyor.

HARELİ:

Doğal ipek koton ve viskondan üretilen pırıltılı hareli bir kumaş türü. Hareli kumaş çizgili ve emprime olarak da dokunabiliyor. Duvar kaplaması perde ve koltuklarda kullanım alanına sahip

İPEK

Çinliler tarafından keşfedilen ipeğin çok çeşidi bulunuyor. Perde duvar kaplaması ve yastıklar için ideal.

TAFTA

Sık dokunmuş ipek görünümlü kumaşı parlak görünümünden tanıyabilirsiniz. İpek iplik yerine viskon ile dokunduğu için daha ucuz. Perde ve duvar döşemelerinde kullanılıyor.

KADİFE

Kadife kumaşın pek çok çeşidi bulunuyor. Koton ipek yün ve keten kadifeler gibi… Motiflerine göre farklı biçimlere sahip olanları da var. Koltuk duvar kaplaması ve perdelerde geniş bir kullanım alanına sahip.

KOTON KUMAŞ

İpek kumaş ile tersten dikilerek desenlendirilen koton kumaşın ipek olan tarafı ipek iplikle tekrar dokunuyor. Böylece kumaş işleme etkisi kazanıyor. Perde duvar kaplaması koltuk ve yastıklar için ideal.

BUKLE KADİFE

Üretimin değişik çeşitleri bulunuyor. Ön yüzü çok sıkı bir bukle etkisi gösteriyor. Motif ile kumaşın fonu arasında bir yükseklik farkı bulunuyor. Koltuk, perde ve yastıklarda kendine kullanım alanı buluyor.

Etiketler

döşemelik kumaş, koltuk döşeme, koltuk modelleri, stil koltuk,